Hoe kies je het juiste vlamvertragende behuizingsmateriaal?

Luister naar het onderzoek
0:00 0:00
Hoe kies je het juiste vlamvertragende behuizingsmateriaal?
5RA12.013.001 VS1-12-560 Isolatorcilinder
VS1 Isolerende cilinder

Wanneer technici en inkoopmanagers VS1-isolatiecilinders specificeren voor netverbeteringsprojecten, domineren de spanningswaarden, kruipwegen en gedeeltelijke ontladingsniveaus het gesprek. De keuze van het vlamvertragende materiaal voor de behuizing - de beslissing die bepaalt hoe de cilinder zich gedraagt als er zich een boogfout of thermische runaway voordoet in de schakelkast - wordt bijna nooit met dezelfde nauwkeurigheid besproken. Dat is een kritieke leemte. De vlamvertragende prestaties van het omhulselmateriaal van een VS1-isolatiecilinder is geen secundaire specificatie - het is een primaire veiligheids- en betrouwbaarheidsparameter die rechtstreeks bepaalt of een boogfout onder controle blijft of escaleert tot een catastrofale brand in een schakelinstallatie. Voor elektrotechnische ingenieurs die middenspanningsapparatuur specificeren voor netverbeteringsprogramma's, is het van essentieel belang om de materiaalwetenschap, de vereisten voor naleving van IEC-normen en de selectielogica achter de keuzes voor vlamvertragende behuizingen te begrijpen om een betrouwbare installatie te leveren die voldoet aan de code en die veilig presteert gedurende de volledige levensduur. Deze gids biedt het gestructureerde kader dat de industrie zelden op één plaats biedt.

Inhoudsopgave

Welke materialen worden gebruikt in VS1 isolerende cilinderbehuizingen en waarom is vlamvertraging belangrijk?

Een uitgebreide infografiek waarin VS1-isolatiecilindermaterialen (APG Epoxyhars, BMC, SMC en DMC thermoharders) worden vergeleken op basis van de belangrijkste prestatieparameters voor 12 kV-netupgradatietoepassingen. Het bevat een radardiagram en een gedetailleerde gegevenstabel waarin metrieken zoals diëlektrische sterkte, thermische klasse, Comparative Tracking Index (CTI) en vlamvertragende klasse (UL 94) worden vergeleken. Een specifiek visueel gedeelte legt uit waarom naleving van UL 94 V-0 essentieel is voor het voorkomen van vlamverspreiding en het mogelijk maken van zelfdovend vermogen binnen 10 seconden na het vrijkomen van significante energie uit een boogfout, waardoor de betrouwbaarheid en veiligheid van de schakelapparatuur wordt gegarandeerd.
VS1 Vergelijkingstabel van materiaalprestaties en vlamvertraging van isolerende cilinders

De VS1 isolerende cilinder is de structurele en diëlektrische behuizing die de vacuümonderbreker omhult in een vacuümvermogenschakelaar van het VS1-type. Werking bij 12 kV In schakelpanelen die kunnen worden geïnstalleerd in onderstations, industriële faciliteiten of infrastructuur voor netverbetering, wordt de cilinderbehuizing voortdurend blootgesteld aan elektrische spanning, thermische cycli en - bij storingen - intense vlamboogenergie. Het materiaal waarvan deze behuizing is gemaakt, bepaalt niet alleen de diëlektrische prestaties onder normale bedrijfsomstandigheden, maar ook het gedrag onder de abnormale omstandigheden die de betrouwbaarheid in de praktijk bepalen.

Primaire behuizingsmaterialen gebruikt in VS1 isolatiecilinders:

1. BMC - Bulk Molding Compound (Thermoharder)
BMC is een glasvezelversterkte polyester thermoharder en is het meest gebruikte materiaal in traditionele VS1 cilinderbehuizingen. Het biedt een goede dimensionale stabiliteit, voldoende diëlektrische sterkte en inherente vlamvertragende eigenschappen van gehalogeneerde of ATH (aluminiumtrihydraat) vulstofsystemen.

2. SMC - Sheet Molding Compound (thermoharder)
SMC is chemisch vergelijkbaar met BMC, maar verwerkt in plaatvorm. Het heeft een hoger glasvezelgehalte en een betere mechanische sterkte. Gebruikt in toepassingen die een grotere structurele stijfheid vereisen.

3. APG epoxyhars - automatische drukgelatine
Het eersteklas materiaal voor massieve inkapseling van VS1-cilinders. Cycloalifatische of bisfenol-A epoxysystemen met anhydrideverharders leveren superieure diëlektrische sterkte, hogere glasovergangstemperatuur en uitstekende weerstand tegen vlamboogsporen - van cruciaal belang voor toepassingen waarbij de betrouwbaarheidsnormen compromisloos zijn.

4. DMC - Deegvormermassa
Een goedkopere thermohardende optie die wordt gebruikt in goedkope cilinders. Inferieure vlamvertragende prestaties en een lagere diëlektrische sterkte maken het ongeschikt voor grid-upgrade of toepassingen met een hoge betrouwbaarheid.

Belangrijke technische parameters voor de evaluatie van het huisvestingsmateriaal:

  • Nominale spanning: 12 kV (VS1-platformstandaard)
  • Diëlektrische sterkte: ≥ 14 kV/mm (BMC/SMC); ≥ 42 kV/mm (APG Epoxy)
  • Vlamvertragende klasse: UL 94 V-01 (verplicht voor netupgrade-toepassingen)
  • Gloeidraadontstekingstemperatuur (GWIT): ≥ 775°C per IEC 60695-2-132
  • Vergelijkende trackingindex (CTI): ≥ 600 V (materiaalgroep I per IEC 601123)
  • Thermische klasse: Klasse B 130°C (BMC/SMC); Klasse F 155°C (APG Epoxy)
  • Glasovergangstemperatuur (Tg): ≥ 110°C (APG epoxy volgens IEC 61006)
  • Normen: IEC 62271-100, IEC 60695, UL 94, IEC 60112

Vlamvertraging is belangrijk in VS1-cilinderbehuizingen omdat bij boogfouten in middenspanningsschakelaars energie vrijkomt in het bereik van 10-50 kJ per fout, voldoende is om niet-vlamvertragende behuizingsmaterialen te doen ontbranden en het vuur door aangrenzende panelen te verspreiden. Bij projecten waarbij de betrouwbaarheid van schakelapparatuur en de veiligheid van het personeel de belangrijkste ontwerpcriteria zijn, is een behuizing die zichzelf binnen 10 seconden na boogcontact dooft - de UL 94 V-0 vereiste - de minimaal aanvaardbare standaard.

Hoe verhouden verschillende vlamvertragende materialen zich in elektrische en thermische prestaties?

Een technische visualisatie die twee types VS1 isolerende cilinderbehuizingen en hun prestatiegegevens vergelijkt in een industriële laboratoriumomgeving, zonder horizontale splitsingen, zij-aan-zij of links-rechts lay-out in de opstelling. Aan de linkerkant staat 'APG EPOXY RESIN (PREFERRED)' met een close-up van een precisie ontworpen, massief ingekapselde cilinder. De tekst overlapt met een verhaal van een klant: 'GRID UPGRADE SUITABILITY: ✔ Preferred', 'ARC FAULT SIMULATION: ZERO FLAME PROPAGATION', 'HIGH FAULT LEVEL (25 kA)' en 'EXTREME TEMP OPERATION (Peak 48°C)'. Op de rechterkant staat 'BMC (HALOGENATED FR - STANDARD)' met een traditionele VS1-cilinder met BMC-behuizing. De tekst overlapt: 'GRID UPGRADE SUITABILITY: ✔ Acceptable', 'ARC CONTACT: ZELFDOVEND', 'STANDAARD TOEPASSINGEN'. Centraal worden in een grote radardiagram de meetgegevens uit de materiaalvergelijkingstabel vergeleken: 'DIELECTRISCHE STERKTE (kV/mm)', 'ARC RESISTANTIE (ASTM D495 sec)', 'CTI (IEC 60112 V)' en 'Tg (IEC 61006 °C)'. De datalijnen voor beide materialen zijn duidelijk uitgezet, waarbij de APG-lijn aanzienlijk hoger is. Tekst naast de grafiek benadrukt 'VS1 CYLINDER HOUSING MATERIAL PERFORMANCE COMPARISON'. De achtergrond is een schoon industrieel testlaboratorium met complexe testapparatuur, circuitpatronen en metalen accenten. Professionele belichting en hoge detaillering. Alle tekst is in schoon, correct Engels. Focus op functionele beschrijving. De hele afbeelding heeft een high-tech informatieve grafische stijl. Geen horizontale splitsingen, zij-aan-zij of links-rechts lay-outs in de UI-indeling. De afbeelding gebruikt het specifieke product uit image_7.png als visuele basis.
VS1 Vergelijking van materiaalprestaties van cilinderbehuizing Technische visualisatie

Het selecteren van een brandvertragend behuizingsmateriaal vereist inzicht in hoe elke optie presteert over het volledige spectrum van elektrische, thermische en brandveiligheidsparameters - niet alleen de enkele metriek die het meest prominent op het gegevensblad van een leverancier staat. De volgende analyse heeft betrekking op de vier primaire materiaalopties voor alle parameters die relevant zijn voor de betrouwbaarheid van VS1-cilinders in netvoedingstoepassingen.

Boogweerstand en volggedrag
Wanneer een boogfout optreedt in de buurt van de VS1 cilinderbehuizing, wordt het oppervlak tegelijkertijd blootgesteld aan intense UV-straling, heet gas en geleidende koolstofafzetting. Materialen met een hoge vlamboogweerstand en hoge CTI-waarden weerstaan de vorming van geleidende volgkanalen onder deze omstandigheden. APG epoxy met cycloalifatische chemie levert de hoogste vlamboogweerstand (> 180 seconden volgens ASTM D495) en CTI ≥ 600 V - de benchmark voor betrouwbaarheid op het net. Standaard BMC met gehalogeneerde vlamvertragers bereikt een vlamboogweerstand van 120-150 seconden en een CTI van 400-500 V - acceptabel voor standaardtoepassingen maar onder de drempel voor kritieke netwerkinfrastructuur.

Thermische stabiliteit onder continue belasting
In netvoedingstoepassingen waar transformatoren en distributievoedingen werken bij hoge belastingsfactoren, ondervindt de behuizing van de VS1-cilinder aanhoudende thermische belasting door zowel de omgevingstemperatuur als de nabijheid van stroomvoerende geleiders. Materialen met een hogere Tg-waarde en thermische klasse behouden hun maatvastheid en diëlektrische prestaties bij hoge temperaturen, waardoor verweking en kruip worden voorkomen, die de uitlijning van de vacuümonderbreker en de contactdruk bij hoogbelaste netspanningstoepassingen in gevaar kunnen brengen.

Volledige materiaalvergelijking: Opties cilinderbehuizingen VS1

ParameterAPG epoxyharsBMC (gehalogeneerd FR)SMCDMC
Diëlektrische sterkte≥ 42 kV/mm14-18 kV/mm16-20 kV/mm10-14 kV/mm
Vlamklasse (UL 94)V-0V-0V-0V-1 / HB
GWIT (IEC 60695-2-13)≥ 960°C≥ 775°C≥ 775°C650-750°C
CTI (IEC 60112)≥ 600 V400-500 V450-550 V250-400 V
Boogweerstand (ASTM D495)> 180 sec120-150 sec130-160 sec80-120 sec
Thermische klasseKlasse F (155°C)Klasse B (130°C)Klasse B (130°C)Klasse A (105°C)
Temp. van de glasovergang (Tg)≥ 110°C80-95°C85-100°C65-80°C
VochtabsorptieZeer laagLaag-MiddelmatigLaagMiddelhoog
Geschiktheid voor netupgradeVoorkeurAanvaardbaarAanvaardbaarNiet aanbevolen
Conform IEC 62271-100VolledigVolledigVolledigMarginaal

Klantverhaal - Grid Upgrade Project, West-Afrika:
Een EPC-aannemer van een landelijk nutsbedrijf benaderde Bepto Electric tijdens de specificatiefase van een upgrade van het 12 kV-distributienetwerk voor 38 onderstations. Hun oorspronkelijke BOM specificeerde BMC-omhulde VS1-cilinders op basis van historische aanbestedingspraktijken. Nadat het technische team van Bepto de specificatie van het storingsniveau van het project (25 kA symmetrisch) en het omgevingstemperatuurprofiel (piek 48°C) had bekeken, adviseerden we om over te stappen op APG epoxy cilinders met massieve inkapseling met UL 94 V-0 en GWIT ≥ 960°C certificering. De veiligheidsingenieur van het nutsbedrijf bevestigde dat bij een storing van 25 kA de vonkboogenergie die vrijkomt tijdens een worst-case storing de zelfdovende drempel van standaard BMC-materiaal overschrijdt. De specificatie werd herzien en de verbeterde cilinders werden ingezet in alle 38 onderstations. Simulatietests van boogfouten na ingebruikname bevestigden dat er geen vlamverspreiding was in alle panelen.

Hoe kiest u het juiste brandvertragende behuizingsmateriaal voor uw toepassing?

Een technische visualisatie die twee types VS1 isolerende cilinderbehuizingen en hun prestatiegegevens vergelijkt in een industriële laboratoriumomgeving, zonder horizontale splitsingen, zij-aan-zij of links-rechts lay-out in de opstelling. Aan de linkerkant staat 'APG EPOXY RESIN (PREFERRED)' met een close-up van een precisie ontworpen, massief ingekapselde cilinder. De tekst overlapt met een verhaal van een klant: 'GRID UPGRADE SUITABILITY: ✔ Preferred', 'ARC FAULT SIMULATION: ZERO FLAME PROPAGATION', 'HIGH FAULT LEVEL (25 kA)' en 'EXTREME TEMP OPERATION (Peak 48°C)'. Op de rechterkant staat 'BMC (HALOGENATED FR - STANDARD)' met een traditionele VS1-cilinder met BMC-behuizing. De tekst overlapt: 'GRID UPGRADE SUITABILITY: ✔ Acceptable', 'ARC CONTACT: ZELFDOVEND', 'STANDAARD TOEPASSINGEN'. Centraal worden in een grote radardiagram de meetgegevens uit de materiaalvergelijkingstabel vergeleken: 'DIELECTRISCHE STERKTE (kV/mm)', 'ARC RESISTANTIE (ASTM D495 sec)', 'CTI (IEC 60112 V)' en 'Tg (IEC 61006 °C)'. De datalijnen voor beide materialen zijn duidelijk uitgezet, waarbij de APG-lijn aanzienlijk hoger is. Tekst naast de grafiek benadrukt 'VS1 CYLINDER HOUSING MATERIAL PERFORMANCE COMPARISON'. De achtergrond is een schoon industrieel testlaboratorium met complexe testapparatuur, circuitpatronen en metalen accenten. Professionele belichting en hoge detaillering. Alle tekst is in schoon, correct Engels. Focus op functionele beschrijving. De hele afbeelding heeft een high-tech informatieve grafische stijl. Geen horizontale splitsingen, zij-aan-zij of links-rechts lay-outs in de UI-indeling. De afbeelding is een technische illustratie die een selectiegids en materiaalvergelijking samenvat.
Selectiegids voor materiaal VS1 cilinderbehuizing voor netupgrades

De keuze van vlamvertragend materiaal voor VS1-isolatiecilinders moet gebaseerd zijn op een gestructureerde technische evaluatie die rekening houdt met het foutenniveau, de omgevingsomstandigheden, de vereisten van IEC-normen en de betrouwbaarheidsdoelen voor de levenscyclus. Volg deze stapsgewijze selectiegids om een verdedigbare beslissing te nemen die voldoet aan de normen.

Stap 1: Bepaal uw foutniveau en blootstelling aan boog-energie

  • Foutstroom ≤ 20 kA: BMC of SMC met UL 94 V-0 en GWIT ≥ 775°C is aanvaardbaar
  • Foutstroom 20-31,5 kA: APG Epoxy met GWIT ≥ 960°C en CTI ≥ 600 V wordt sterk aanbevolen.
  • Foutstroom > 31,5 kA of boogvlamcategorie ≥ 3: APG Epoxy verplicht; raadpleeg risicoanalyse van boogflits volgens IEC 614824

Stap 2: De naleving van IEC-normen controleren

IEC-normVereisteMinimaal aanvaardbare waarde
IEC 60695-2-13Gloeidraadontstekingstemperatuur≥ 775°C (standaard); ≥ 960°C (roosterupgrade)
IEC 60112Vergelijkende index≥ 400 V (standaard); ≥ 600 V (netupgrade)
UL 94VlamclassificatieV-0 verplicht voor alle netapplicaties
IEC 62271-100Type test (inclusief thermisch)Volledig in overeenstemming met geaccrediteerd labcertificaat
IEC 61006GlasovergangstemperatuurTg ≥ 110°C voor APG epoxy

Stap 3: Materiaal afstemmen op de toepassingsomgeving

  • Binnenstation met klimaatregeling: BMC/SMC V-0 aanvaardbaar met standaard onderhoudsschema
  • Buitenstation (hoge omgevingstemperatuur): APG Epoxy vereist - Tg ≥ 110°C voorkomt thermische verweking bij piekbelasting
  • Industriële netaansluiting (chemisch/petrochemisch): APG epoxy met chemicaliënbestendige formulering - gehalogeneerde BMC kan afbreken bij blootstelling aan damp van oplosmiddelen
  • Stedelijk onderstation: APG Epoxy verplicht - brandinsluiting in besloten ruimten is een vereiste voor de levensveiligheid
  • Kustnetwerkinfrastructuur: APG epoxy met waterafstotende oppervlaktebehandeling - zoutnevel versnelt tracking op materialen met een lagere TCTI

Stap 4: Vraag om volledige IEC-certificeringsdocumentatie

Voordat u materiaal voor een VS1-cilinderbehuizing goedkeurt voor een netverbeteringsproject, moet u het volgende vereisen:

  • UL 94 V-0 testcertificaat met specifieke identificatie van de materiaalkwaliteit
  • GWIT-testrapport volgens IEC 60695-2-13 van erkend laboratorium
  • CTI-testrapport volgens IEC 60112 met ≥ 600 V voor netspanningspecificatie
  • Tg-testrapport volgens IEC 61006 (DSC-methode) voor APG-epoxy-eenheden
  • Volledig typetestcertificaat volgens IEC 62271-1005 inclusief thermische en diëlektrische tests

Stap 5: De levenscyclusbetrouwbaarheid evalueren ten opzichte van de doelstellingen voor netupgrade

Netupgradeprogramma's specificeren doorgaans een levensduur van 25-30 jaar met minimale interventie. Breng materiaalselectie in kaart voor betrouwbaarheid over de gehele levensduur:

  • DMC: 8-12 jaar realistische levensduur - onverenigbaar met de levenscyclusdoelen voor netupgrades
  • BMC/SMC: 15-20 jaar levensduur in gecontroleerde omgevingen - aanvaardbaar met gestructureerd onderhoud
  • APG epoxy: Levensduur van 25-30 jaar in alle omgevingen - het enige materiaal dat volledig is afgestemd op de betrouwbaarheidseisen voor netupgrades

Welke installatie- en onderhoudspraktijken garanderen de betrouwbaarheid van brandvertragende woningen?

Een technische visualisatie die twee types VS1 isolerende cilinderbehuizingen en hun prestatiegegevens vergelijkt in een industriële laboratoriumomgeving, zonder horizontale splitsingen, zij-aan-zij of links-rechts lay-out in de opstelling. Aan de linkerkant staat 'APG EPOXY RESIN (PREFERRED)' met een close-up van een precisie ontworpen, massief ingekapselde cilinder. De tekst overlapt met een verhaal van een klant: 'GRID UPGRADE SUITABILITY: ✔ Preferred', 'ARC FAULT SIMULATION: ZERO FLAME PROPAGATION', 'HIGH FAULT LEVEL (25 kA)' en 'EXTREME TEMP OPERATION (Peak 48°C)'. Op de rechterkant staat 'BMC (HALOGENATED FR - STANDARD)' met een traditionele VS1-cilinder met BMC-behuizing. De tekst overlapt: 'GRID UPGRADE SUITABILITY: ✔ Acceptable', 'ARC CONTACT: ZELFDOVEND', 'STANDAARD TOEPASSINGEN'. Centraal worden in een grote radardiagram de meetgegevens uit de materiaalvergelijkingstabel vergeleken: 'DIELECTRISCHE STERKTE (kV/mm)', 'ARC RESISTANTIE (ASTM D495 sec)', 'CTI (IEC 60112 V)' en 'Tg (IEC 61006 °C)'. De datalijnen voor beide materialen zijn duidelijk uitgezet, waarbij de APG-lijn aanzienlijk hoger is. Tekst naast de grafiek benadrukt 'VS1 CYLINDER HOUSING MATERIAL PERFORMANCE COMPARISON'. De achtergrond is een schoon industrieel testlaboratorium met complexe testapparatuur, circuitpatronen en metalen accenten. Professionele belichting en hoge detaillering. Alle tekst is in schoon, correct Engels. Focus op functionele beschrijving. De hele afbeelding heeft een high-tech informatieve grafische stijl. Geen horizontale splitsingen, zij-aan-zij of links-rechts lay-outs in de UI-indeling. De afbeelding is een technische illustratie die de uitgebreide selectiegids samenvat.
Gids voor installatie- en onderhoudspraktijken voor vlamvertragende VS1-cilinderbehuizingen

Het specificeren van het juiste brandvertragende behuizingsmateriaal is noodzakelijk, maar niet voldoende. De kwaliteit van de installatie en het onderhoud bepalen of de brandvertragende prestaties van het materiaal behouden blijven gedurende de volledige levensduur van het product.

Checklist voor installatie van vlamvertragende VS1-cilinders

  1. Inspecteer het oppervlak van de behuizing bij ontvangst - Weiger eenheden met oppervlakkige chips, scheuren of verkleuringen die kunnen duiden op materiaaldegradatie tijdens transport.
  2. Controleer UL 94 V-0 markering op het cilinderhuis - deze markering moet aanwezig en leesbaar zijn; afwezigheid duidt op niet-conform materiaal
  3. GWIT- en CTI-waarden bevestigen op het testcertificaat overeenkomen met de projectspecificatie vóór installatie
  4. Vermijd mechanische impact tijdens het hanteren - epoxy en thermohardende behuizingen zijn bros; impactschade veroorzaakt microbreuken die zowel de diëlektrische als de vlamvertragende prestaties in gevaar brengen
  5. PD-test vóór inschakelen uitvoeren - basislijn PD-meting volgens IEC 60270 bevestigt de integriteit van de behuizing voordat het paneel in gebruik wordt genomen in het elektriciteitsnet

Onderhoudsschema voor netupgrade-installaties

  • Elke 6 maanden: Visuele inspectie op verkleuring van het oppervlak, carbonisatie of mechanische schade - vroege indicatoren van thermische stress of blootstelling aan een vlamboog
  • Elke 12 maanden: Isolatieweerstandsmeting (> 1000 MΩ bij 2,5 kV DC) en thermische beeldvorming tijdens werking om hotspots te detecteren die duiden op isolatiedegradatie.
  • Om de 3 jaar: Volledige gedeeltelijke ontladingstest bij 1,2 × Un volgens IEC 60270 - PD > 10 pC op APG Epoxy-units of > 20 pC op BMC/SMC-units vereist onmiddellijk onderzoek.
  • Onmiddellijk: Vervang elke cilinder die oppervlaktesporen, carbonisatiediepte > 0,5 mm of tekenen van blootstelling aan vlammen vertoont, ongeacht de geplande vervangingsdatum.

Veelvoorkomende fouten die afbreuk doen aan de vlamvertragende eigenschappen

  • Vervanging van V-1 of HB-materiaal om de kosten te drukken tijdens de aankoop van netverbeteringen: V-1-materiaal dooft binnen 60 seconden vanzelf uit, tegenover 10 seconden voor V-0 - in een afgesloten ruimte van een onderstation vormen die 50 extra brandseconden een risico voor de veiligheid van mensenlevens.
  • Het negeren van de GWIT-specificatie in tropische omgevingen of omgevingen met een hoge omgevingstemperatuur: Bij omgevingstemperaturen boven 40°C wordt de effectieve marge tussen bedrijfstemperatuur en GWIT aanzienlijk kleiner - een GWIT-materiaal van 775°C dat voldoet bij 25°C omgevingstemperatuur kan marginaal zijn bij 48°C piekomgeving in tropische netinstallaties.
  • Siliconenvet aanbrengen op vlamvertragende oppervlakken zonder compatibiliteit te controleren: Sommige siliconenverbindingen verminderen de vlamvertragende werking van BMC-materialen door de chemische samenstelling van het oppervlak te veranderen.
  • Het niet opnieuw testen na een boogfout: Een VS1-cilinderbehuizing die is blootgesteld aan vlamboogenergie kan aan de buitenkant onbeschadigd lijken, maar aan de binnenkant microscheurtjes vertonen en brandvertragende vulstof afgeven - verplichte PD na de fout en visuele inspectie vóór heringebruikname.

Conclusie

De selectie van vlamvertragend behuizingsmateriaal voor VS1-isolatiecilinders is een precisietechnische beslissing met directe gevolgen voor de betrouwbaarheid van het netwerk, de veiligheid van het personeel en de prestaties van de activa op de lange termijn. Van UL 94 V-0 classificatie en GWIT drempelwaarden tot CTI waarden en IEC 62271-100 type test conformiteit, elke parameter in de selectiematrix bestaat om ervoor te zorgen dat de cilinderbehuizing veilig presteert onder zowel normale omstandigheden als bij storingen over een levensduur van 25-30 jaar. Bij Bepto Electric wordt elke VS1-isolatiecilinder die we leveren vervaardigd met volledig gecertificeerde vlamvertragende behuizingsmaterialen, volledige documentatie over IEC-normen en ondersteuning voor toepassingstechnieken - omdat er in de infrastructuur voor netverzwaring geen acceptabel compromis bestaat tussen materiaalkosten en veiligheidsprestaties.

Veelgestelde vragen over de keuze van vlamvertragend behuizingsmateriaal voor VS1-isolatiecilinders

V: Wat is de minimale vlamvertragende classificatie die vereist is voor een VS1 isolerende cilinderbehuizing die wordt gebruikt in een onderstation voor netversterking met middenspanning?

A: UL 94 V-0 is het verplichte minimum voor alle netvoedingstoepassingen. V-0 vereist zelfdovend binnen 10 seconden na verwijdering van de vlam - V-1 of HB-geschatte materialen zijn niet aanvaardbaar voor middenspanningsschakelaars in netinfrastructuur vanwege het risico van brandvoortplanting in afgesloten onderstationbehuizingen.

V: Welke invloed heeft de Comparative Tracking Index (CTI) van het materiaal van een VS1-cilinderbehuizing op de betrouwbaarheid in IEC-conforme netverbeteringsprojecten?

A: CTI bepaalt de weerstand tegen geleidende tracking onder elektrische spanning en vervuiling. IEC 60112 Materiaalgroep I (CTI ≥ 600 V) is vereist voor betrouwbaarheid op het elektriciteitsnet. Materialen met een lagere CTI ontwikkelen sneller geleidingskanalen bij blootstelling aan vervuiling en vocht, waardoor de effectieve kruipweg afneemt en de isolatie sneller defect raakt.

V: Kunnen de in BMC-behuizing geplaatste VS1-isolatiecilinders voldoen aan de IEC 62271-100 vereisten voor een 25 kA onderstation voor netverzwaring?

A: BMC met UL 94 V-0 en GWIT ≥ 775°C voldoet aan de IEC 62271-100 typetestvereisten bij 25 kA. Voor kritieke netwerkinfrastructuur waar de blootstelling aan vlamboogenergie maximaal is, biedt APG Epoxy met GWIT ≥ 960°C en CTI ≥ 600 V echter een aanzienlijk hogere veiligheidsmarge en wordt de voorkeur gegeven aan de specificatie voor 25 kA en hogere foutniveaus.

V: Welke IEC-norm regelt de gloeidraadontstekingstemperatuurtest voor VS1 isolerende cilinderbehuizingsmaterialen in netapplicaties?

A: IEC 60695-2-13 regelt de GWIT-test (Glow Wire Ignition Temperature). Voor standaard middenspanningstoepassingen is GWIT ≥ 775°C het minimum. Voor netversterkingsprojecten met hoge foutniveaus of beperkte installatieomgevingen moet GWIT ≥ 960°C worden opgegeven en moet het testcertificaat van een erkend extern laboratorium worden overlegd.

V: Welke invloed heeft de omgevingstemperatuur in een tropische roosteromgeving op de keuze van vlamvertragend materiaal voor VS1 isolatiecilinders?

A: In tropische omgevingen met piekomgevingstemperaturen boven 40°C wordt de thermische marge tussen de bedrijfstemperatuur en de GWIT van het materiaal aanzienlijk kleiner. APG Epoxy met een thermische classificatie van klasse F (155°C) en GWIT ≥ 960°C is verplicht in deze omstandigheden - BMC materialen met een classificatie van klasse B (130°C) en GWIT 775°C bieden onvoldoende veiligheidsmarge bij aanhoudend hoge omgevingstemperaturen.

  1. “UL 94 Norm voor Veiligheid van Brandbaarheid van Plastic Materialen”, https://en.wikipedia.org/wiki/UL_94. Specificeert de verticale brandtestvereisten voor zelfdovende kunststofmaterialen. Bewijsrol: standaard; Bron type: standaard. Ondersteunt: UL 94 V-0 vlamvertragende classificatie.

  2. “IEC 60695-2-13: Brandbaarheid van elektrotechnische producten - Gloeidraadontstekingstemperatuur”, https://webstore.iec.ch/publication/2764. Definieert de testmethoden voor het beoordelen van materiaalontsteking door verhitte elementen. Bewijsrol: standaard; Bron type: standaard. Ondersteunt: GWIT-testparameters en drempelwaarden.

  3. “IEC 60112: Methode voor de bepaling van de bewijs- en de vergelijkende volgindices”, https://webstore.iec.ch/publication/429. Specificeert de methode voor het evalueren van de oppervlaktevolgweerstand van vaste isolatiematerialen. Bewijsrol: standaard; Bron type: standaard. Ondersteunt: CTI-metriek en materiaalgroep I classificatie.

  4. “IEC 61482: Onder spanning werken - Beschermende kleding tegen de thermische gevaren van een vlamboog”, https://webstore.iec.ch/publication/63473. Schetst de vereisten voor analyse van en bescherming tegen boogflitsgevaren. Bewijsrol: norm; Bron type: norm. Ondersteunt: evaluatie van vlambooggevaren bij hoge foutniveaus.

  5. “IEC 62271-100: Hoogspanningsschakelaars - Wisselstroomschakelaars”, https://webstore.iec.ch/publication/60721. Stelt de verplichte typetests vast voor midden- en hoogspanningsstroomonderbrekers. Bewijsrol: norm; Brontype: norm. Ondersteunt: typekeuringseisen voor schakelapparatuur.

Gerelateerd

Jack Bepto

Hallo, ik ben Jack, een specialist op het gebied van elektrische apparatuur met meer dan 12 jaar ervaring in stroomdistributie en middenspanningssystemen. Via Bepto electric deel ik praktische inzichten en technische kennis over de belangrijkste componenten van het elektriciteitsnet, waaronder schakelapparatuur, lastscheidingsschakelaars, vacuümvermogenschakelaars, scheiders en instrumenttransformatoren. Het platform organiseert deze producten in gestructureerde categorieën met afbeeldingen en technische uitleg om ingenieurs en professionals in de industrie te helpen elektrische apparatuur en de infrastructuur van het elektriciteitssysteem beter te begrijpen.

Je kunt me bereiken op [email protected] voor vragen over elektrische apparatuur of toepassingen van voedingssystemen.

Inhoudsopgave
Formulier Contact
Uw informatie is veilig en gecodeerd.